Aryzalera -nežádoucí účinky

Dobrý den,zahájena léčba dávkou 5mg Aryzalera, již po druhé dávce nastaly nežádoucí účinky: , ospalost, velká únava a bolest břicha, taková ta zažívací nepohoda. Po pár dnech by se dávka měla zvýšit na 10mg. Má otázka je , zda nežádoucí účinky budou stále a nebo po nějaké době vymizí..., neboť mě znepokojuje, že nastaly prakticky ihned a to při zahajovací dávce 5mg a v očekávání je navýšení dávky. Děkuji Vám za odpověď.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, nepíšete, z jakého důvodu Vám tento lék psychiatr nasadil, ale obecně, tento přípravek je většinou snášen dobře. Nemusí to ale tak být u každého. Silné vedlejší účinky je vždy třeba konzultovat s lékařem, který se rozhodl pro tuto léčbu. Měl by Vám také vysvětlit, proč zvolil zrovna tento preparát a jaké výsledky očekává.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Děkujeme za Váš dotaz do poradny. S nežádoucími účinky jsem se také ze začátku potýkala a nejhorší pro mě bývaly první dva týdny užívání daného léku. Poté už se to ze dne na den zlepšovalo. Několikrát se mi stalo, že jsem po šesti týdnech, kdy se zjistilo, že medikace není účinná, musela začít znovu. S novou kombinací léků a novými nežádoucími účinky. Postupně se ale léčba vyladila a poslední dva roky mám stejné léky. Nežádoucími účinky zůstaly např. noční můry a pocit nevyspání, ale už neomdlévám, netočí se mi hlava, nevidím rozmazaně, nemám překotné bušení srdce, náhlé bolesti hlavy apod. Zkrátka, už jsem se s léky sžila natolik, aby klady převládaly nad zápory. Přeji Vám, abyste pociťoval co nejméně nežádoucích účinků a brzy nalezl ten správný lék pro Vás!


Zpět na seznam