asentra

Dobrý den, Od počátku února mi byla změněna AD z Citalecu 10mg na asentru 50mg, v začátku užívání jsem trpěla nespavostí, nevolností, celkové vnitřní chvění, asi po 6 týdnech to bylo lepší, ale pořád jsem trpěla na úzkosti, tak při kontrole u mého psychiatra jsme se domluvili že navýším o půl tablety asentra 50mg. Od 10.4. 2022 jsem navýšila , úzkosti i když slabší jsou stále, mám žaludek jak na vodě k tomu průjem, může to způsobovat to navýšení a za jak dlouho si na navýšení tělo zvykne ? Od února jsem zhubla cca 8 kg. Děkuji za odpověď.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, nyvýšení může dočasné zhoršení stavu vyprovokovat, většinou to po pár týdnech přejde, ale je to velmi individuální. Těžko Vám mohu napsat více, nepíšete ani s čím přesně se léčíte (u )zkostí se uplatńuje také psychoterapie). Jinak antidepresiv existuje celá řada, optimální by bylo probrat to s Vaším psychiatrem.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, nemám osobní zkušenost právě s těmito AD, brala jsem jiné a bez takových příznaků. Nepíšete nic o příčině, pro kterou AD berete, ale zdálo by se mi užitečné se i zamyslet nad tím, jestli ve vašem životě právě neprobíhá něco, kvůli čemu byste mohla být úzkostnější a jen se to se změnou léků časově shoduje. Před několika lety jsem měla velmi dlouhou a intenzivní úzkostně-depresivní ataku a vlastně mi z ní nejvíc pomohla delší pravidelná psychoterapie, samy léky by mi trvalou změnu nepřinesly. Od té doby se vždy při objevení daleko menších úzkostných stavů hned zamýšlím na tím, co je způsobilo, a jak příčinu můžu odstranit, problém vyřešit, čím si ulevit, jak o věci jinak přemýšlet, abych se úzkosti zbavila. Léky jsou velkou úlevou, ale po svých zkušenostech věřím, že samy nestačí. Držím vám palce, ať je vám zase dobře.


Zpět na seznam