Asentra a mirtazapin

Dobry den, potrebovala bych se poradit. Od prosince uzivam mirtazapin, trpela jsem nespavosti a uzkostma, k nemu jsem c breznu zacala uzivat asentru, protoze mi mirtazapin nezabral zcela na uzkosti. Zlepseni bylo, ale porad jsem mela uzkosti. Nyni uzivam 30mg mirtazapinu a tyden 75mg asentry, predtim jsem mela 50mg asentry. Zlepsovali se uzkosti i tres, sice pomalu, ale pokrok vidim i v tom ze mam vic energie. Akorat v noci naspim max 6hodin. Nekdy mam propady. Asentra mi urcite srovnala psychiku, coz o mirtazapinu rict nemohu. Prijde mi, ze mi ten mirtazapin nesedi v teto davce. Predesly den jsem mela fyzicke projevy uzkosti, jako tres a zimnice. Chtela bych znat vas nazor jak upravit davkovani, aby se mi konecne jiz ulevilo. Dekuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, v případě úzkostí často potřebují antidepresiva k plnému rozvoji účinků více času, než např. u deprese. Kombinace, kterou užíváte, patří k často používaným, včetně dávkování. Úpravu dávky musí ordinovat psychiatr, který Vás zná a ví něco o vývoji a souvislostech Vašich potíží. U úzkostných poruch je také vhodná léčba psychologická, tedy psychoterapie.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, Vaše otázka je spíše pro odborného poradce, respektive pro Vašeho ošetřujícího lékaře. Navíc nemám osobní zkušenost s léky, které užíváte. Podle toho, co píšete se mi zdá, že možná máte problém i se samotným výběrem léku proti nespavosti, dávkování by potom mohlo být pouze vedlejším problémem. Myslím si to proto, že jsem měla velké potíže se spánkem a trvalo dlouho, než jsme s mým psychiatrem našli vyhovující medikaci. Vyzkoušela jsem různé léky, které buď vůbec nezabíraly, nebo jsem po nich zažívala nesnesitelná rána. Ze své zkušenosti s medikací obecně včetně dávkování bych Vám poradila, abyste své potíže konzultovala v první řadě se svým lékařem. Abyste se mu nebála říci, že Vám ten který lék (nebo jeho dávkování) z těch a těch důvodů nevyhovuje a že chcete vyzkoušet něco jiného. Mně to velmi pomohlo, a věřím, že to pomůže i Vám. Moc Vám držím palce a přeji hodně štěstí.


Zpět na seznam