asetra prestala zabirat?

dobry den, dcera bere asentru 100 rano a 50 odpoledne. uziva 3 mesice a najednou propad, uz 4 dny je v takovem stavu, jako driv. leky nevynechala. davky uz ma asi mesic a pul stejne. a nase doktorka ma dovolenou. poradite, cim to je? a co delat? dekuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, když neznám okolnosti potíží Vaší dcery, nemohu se k tomu příliš konkrétně vyjádřit. Ani antidepresiva nezaručují stoprocentní vymizení potíží, někdy je třeba také pomoc psychologická. Některá doporučení píše peer poradkyně včetně možnosti, kam se obrátit ohledně léků.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Zkuste ještě s dcerou promluvit, zda opravdu bere ty léky a nebo také, zda se neděje něco jiného, co jí zhoršilo stav, nějaký zážitek, smutek, to se stává. V těchto dnech, kdy se stále bojuje s kovidovou infekcí, je mnoho mladých lidí u počítače doma. Někteří se trápí. Nešlo by, pokud je dcera ještě školou povinná, využít nějaké terapie po internetu? Jsou takové, zkuste zapátrat. Můžete jí i doporučit nějakou linku psychologickou, kam by si zavolala a probrala s někým své obtíže. Pokud potřebujete s někým probrat dcery léčbu a nemůžete se momentálně s lékařkou spojit, tak já bych zkusila obrátit se dočasně na jiného lékaře. Nevím, zda zmíněný lék mohou psát i praktičtí lékaři, nebo jen psychiatři. Případně zkuste zavolat někomu, kdo vaši lékařku zastupuje. Můžete zkusit psychiatrickou ambulanci v nemocnici, třeba by poradili. Buďte zdráva, mnoho sil přeji.


Zpět na seznam