BAP a práce

Dobrý den, mám diagnostikovanou bipolární afektivní poruchu. Již od října mám depresi beru léky ale stav se moc nelepší, když tak jen na chvíli. Ztratila jsem veškeré sebevědomí a sebedůvěru.Chtěla bych jít do práce, ale nevím jestli to bude přínos nebo naopak? Co si o tom myslíte? Děkuji za odpověď.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, obecně platí, že práce či jiná smysluplná činnost jsou pro zotavení přínosem. Těžko mohu posoudit, jak jste na tom Vy, nicméně důležité je, že práci zvažujete. Pokud si odhadem svých sil nejste jistá, mohl by Vám v tom pomoci psychoterapeut. Držím palce.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Také často bojuji s tím, že si nevěřím. Pro mě je řešení pořád něco zkoušet dělat i navzdory překážkám, které onemocnění způsobuje nehledě na výsledek, zato s vírou že tréninkem se mohu jen zlepšovat. Důležité pro mě bylo uvědomit si své silné stránky, ohlédnout se za tím, co jsem dokázala nebo v čem jsem byla úspěšná a dnes se snažím sama sebe pochválit za každý splněný cíl, i malý. Pokud je to možné, začala bych s prací postupně, třeba s nějakou brigádou nebo menším úvazkem, abyste nebyla pod přílišným tlakem a měla dostatek odpočinku. Více pracovat můžete začít, až si budete připadat více stabilizovaná. Já práci několikrát uspěchala a neprospělo mi to, ale práce, byť v omezené míře, měla na můj zdravotní stav blahý vliv.


Zpět na seznam