Benzo

Dobrý den, prosím mám dotaz,je v rámci možností brát benzodiazepin jednou týdně v mírné až předepsané dávce po dobu třeba dvou měsíců?? Jak je to u krátkodobě a střednědobě působících benzolů?? díky za odpověď
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, nepíšete, proč brát benzodiazepiny jednou týdně. Jsou to léky na akutní zahnání úzkosti. Potřebujete-li je jednou týdně, pak je na zvážení, zda se nepokusit se s úzkostí nevyrovnat jinak, např. pomocí psychoterapie. Jinak u krátkodobě působících benzodiazepinů je vyšší riziko závislosti. pokud je ale lék užit jednou týdně a dávka se nezvyšuje, je toto riziko minimální.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz. Na benzodiazepiny opravdu po určité době vzniká závislost. To některé uživatele znepokojuje a já to zcela chápu. Sama jsem brávala Rivotril. Ale myslím si, že pokud jste v péči lékaře, který Vás zná a sleduje, není se tolik čeho bát. Za mě je důležité dodržovat pokyny lékaře – brát přesnou dávku, v přesný čas. Se svou obavou ze závislosti je dobré s lékaři svěřit, měl by to brát na zřetel. Přeji hezký den.


Zpět na seznam