Bezdůvodné přibírání

Dobrý den, už několik let jsem si udržovala váhu a byla s ní spokojená. V mém jídelníčku se vůbec nic nezměnilo a cvičím pořád stejně. Váha mi ale každý týden stoupne o 1kg. Dřív jsem si z toho jednoho kg nic nedělala,protože jsem ho bez problémů dokázala shodit ale teď už jsou to 3 kg a vůbec to nejde dolů. Ještě musím připomenout,že na mě ty 3 kg nejsou vůbec vidět. Oblečení mi je stejně a rodina mi řekla,že vypadám pořád stejně. Z čeho to může být? Děkuju moc za odpověď
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, to skutečně nemohu tušit. My psychiatři se zabýváme přibíráním na váze především dochází-li k němu v souvislosti s průběhem a farmakologickou léčbou psychických poruch a pak také v rámci poruch příjmu potravy, kdy pacient věnuje své hmotnosti a práci na jejím snížení takovou pozornost, která již představuje jasnou patologii. Pouhé přibírání na váze bez dosud zjištěných příčin, je to otázka spíše pro praktika či internistu. Máte-li důvod, proč se ptát právě psychiatra, je třeba ho rozvést.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Uvažuji, proč se ptáte zrovna psychiatra, nezmiňujete žádné léky, že byste brala. Snad vás k tomu nutí nějaká úzkost. Může to mít mnoho příčin, to přibírání na váze. Už třeba jen to horko v uplynulých dnech. Tělo má někdy tendenci zadržovat vodu. Neděste se předčasně.


Zpět na seznam