bipolarní porucha

Dobrý den, prosím o nasměrování nebo konzultaci osobní ohledně bipolarní poruchy. již si sama neumím pomoci a ráda se předám do rukou odborníka moc děkuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, bipolární poruchy jsou léčeny v běžných psychiatrických ambulancích, lze říci, že pro řadového psychiatra je to denní chleba. Stačí oslovit některou z ambulancí ve vašem regionu a objednat se, v krizi je pak možné oslovit spádovou psychiatrickou nemocnici či oddělení.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, myslím, že prvním důležitým, zásadním krokem bylo Vaše rozhodnutí se léčit, nechat si poradit. Druhým je pak navštívit odborného pracovníka - psychiatra a probrat s ním možnosti léčby. Pokud jej nemáte, můžete si například nechat doporučit psychiatra svým obvodním lékařem, nebo se při výběru orientovat podle jiných kritérií. Může to být třeba doporučení přátel – tak jsem to udělala já a svého rozhodnutí nelituji. Mám také velmi dobrou zkušenost s oddělením 27 (1. patro) v Psychiatrické nemocnici Bohnice v Praze, které se specializuje právě na pacienty s bipolární poruchou. Nejsem si však jistá, zda je toto oddělení aktuálně otevřené. Držím Vám palce a přeji hodně štěstí.


Zpět na seznam