Bipolarni porucha?

Dobrý den, Již půl roku docházím k psychiatrovi a léčím se s depresí a úzkostí. Akorá mezi tímto vším mám prodlevy dá se říct období nálad. V poslední době jsem měla strašne dlouhou dobu težkou depresi. Poté jsem začla chodit k doktorce, která mi na ní předepsala léky. Jde o to, že se mi teď šíleným způsobem střídají nálady od té doby co depresivní období odeznělo. Někdy mám strašne moc energie, že nevím co první. Jindy jsem uplně v pohodě a jindy mám prostě špatný dny. A tohle se mi střídá pořád dokola až mě to unavuje. Tak mě zajíma jak se vlastne bipolárni nemoc zjišťuje a určuje? Děkuji za odpověď
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, jedná-li se o bipolární poruchu, měl by to Váš psychiatr poznat Změny nálady mohou být důsledkem mnoha příčin. V případě bipolární poruchy zpravidla trvají jednotlivé epizody (deprese nebo manie) týdny. V některých řidších případech se nálady vstřídají rychleji. Střídání nálad může také vycházet z osobnostních vlastností či dlouhodobého stresu.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, mám zkušenost s úzkostně depresivní poruchou, ale ne s bipolární poruchou, takže neumím odpovědět na váš dotaz, jak se zjišťuje. Od kolegů, kteří s ní zkušenost mají, ale vím, že na ni docela dobře zabírají léky, které výkyvy nálad zmírní nebo odstraní. Ačkoli na první pohled se období mánie dají skoro závidět, mohou nás stát nakonec příliš mnoho sil, můžeme během nich v nezměrném nadšení svůj život pěkně zkomplikovat, apod. Všichni, koho znám, tedy raději využívají léků k tomu, aby se tomuto kolísání vyhnuli. Držím vám palce, ať se doberete dobrého řešení i vy.


Zpět na seznam