brno nebo nic

Dobrý den, už nevím jak to mám udělat jinak, pokaždé to dopadne stejně blbě přesně tak jak to dopadnout má a všichni to vědí a přesto mi to dělají. Všechno mě zklamalo dokonce i to co mě dřív potěšilo se mi vymstilo přesně tak jak má, jak se to určitě ví, ale nemluví se o tom. Naposledy mě zklamal i ten Akineton, nejdřív sem po něm ztratila deprese, pak sem měla euforii, tlak v očích abych nasledně viděla nebo spíš měla pocit na závěr že mám v každém hlavním jídle červy a bylo mi zle.Připadám si přesně tak jak si připadat mám jako pokusná opice, přesně tak jak to napsali v tom sukl, uplně stejně. V podstatě sem to pochopila tak, že všechny léky od psychiatra sou schváleny rychleji než vyzkoušeny na lidech a tohle sem určitě nikde nepodepsala a ani to není možné protože by to bylo nelegální, jediné co chci je to, aby se mi psychiatr omluvil za všechno, protože jinak to už asi psychicky nevydržím a začnu ho pronásledovat a pak mu něco provedu, ale ještě nevím co, aby ho to bolelo víc než ten soud co by mě nebavil, ale jedno vím určitě auto mu nezničím měl by to moc jednoduchy se mnou.jestli teda nebude chtit abych byla hospitalizovana treba v brně, tak s tím asi začnu, protože já do žádnžch stacionářů chodit nechci, protože ti pacienti co znám z léčebny mě nasrali už jenom tím, že nemluví a vadí jim že mluvím a dokonce i smích, aby se neposrali z toho, že někdo zapne radio, když vím, proč jim to vadí a s takovými magory tam nebudu.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, mrzí mne, že Vás psychiatrická léčba zklamala, možná, že cítíte, že Vás dokonce poškodila, zdá se, že máte vztek. S těmi léky tomu nerozumím, běžné psychiatrické léky prochází podobným schvalovacím procesem, jako jiné medikamenty a pokud je člověk zařazen do studie, měl by o tom být informován. S psychiatrem by možná bylo užitečnější si o problému promluvit. Samozřejmě o hospitalizaci v jiném městě (zmiňujete Brno) požádat můžete, záleží na kapacitě zařízení.
Avatar

Katka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Vaší důvěru, se kterou se obracíte na naší poradnu. Vážím si toho, že chcete zkonzultovat svoje kroky s někým, kdo má podobnou zkušenost. I já jsem měla problémy s vedlejšími účinky léků. Dlouho jsem se trápila, neboť můj tehdejší psychiatr mě nevěřil a vedlejší účinky léků přičítal mé povaze. Konkrétně šlo o nadměrnou únavu a přibírání na váze. Po špatné zkušenosti, kterou jsem si udělala vysazením léků, jsem neviděla řešení. Neexistovalo pro mě žádné východisko z dané situace. Dlouho jsem se trápila a tak trochu i rezignovala. Po čase jsem ale našla odvahu a situaci jsem vyřešila změnou psychiatra. Dojíždím za ním do jiného okresu. Psychiatr mi předepsal jiné léky a světe div se, ty mi vyhovují. Je velmi těžké najít psychiatra, se kterým si vzájemně důvěřujete. Je to těžké, nikoliv nemožné. Vzhledem k tomu, že jsme každý individualilní osobnost. Stejné je to i s léky. Vyladění léků je proces. Někdy se změna provádí ambulantně, někdy je dobré změnu léků provést během hospitalizace. Záleží na okolnostech. Některé léky pomohou jednomu a druhý je s nimi nespokojený. Jeho organismus na ně nereaguje dobře. Neznamená to ale , že by léky nebyly bezpečné a účinné. / Schválené úřadem SUKL/. Docházka na denní stacionář je, alespoň se domnívám, dobrovolná. Maximálně na základě doporučení lékaře. Z tohoto důvodu se domnívám, že Vás nemůže nikdo nutit, docházet někam, kde se necítíte dobře. Z Vašeho dotazu jsem vyrozumněla, že máte dobrou zkušenost s nemocnicí v Brně. Domnívám se , že to je dobrý nápad, jak si vzít čas na promyšlenou a jak začít s možnými změnami. Přeji Vám hodně štěstí a naděje. Katka


Zpět na seznam