časté močení a neudržitelný průjem

Prosím o odpověd na mojí osobu. Mám diagnózu deprese,léčím se cca 30 let u psychiatra. Beru už leta Arketis 20 a v posledních dvouch letech se mi stupnují výše uvedené dva problémy vylučování moči a stolice. Může tento lék způsobit takový problém, hodně mne obtěžuje a omezuje v životě. Např. jdu do obchodu cca 30,m od našeho domu a nedojdu domů bez okamžitého vyloučení stolice, nedá se to nijak ovlivnit. Děkuji předem za brzkou odpověd.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, Arketis obsahuje paroxetin, což je jedno z často používaných a celkem dobře snášených antidepresiv. Nežádoucí účinky, ke kterým může patřit zácpa nebo průjem, se objevují zejména na začátku léčby, pak většinou ustupují. Pokud jej užíváte již léta, považuji tuto souvislost za nepravděpodobnou. Doporučuji konzultovat s lékařem, který Vám jej ordinuje, eventuálně s praktikem původ Vašich potíží.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Problémy, které popisujete musí být hodně omezující. Sama se potýkám s častým močením v nočních hodinách. Musím několikrát za noc vstávat. Bohužel Arketis z vlastní zkušenosti neznám. Snažila jsem se, něco si o něm dohledat. A v příbalovém letáku zmiňují nevolnosti (ale to je asi v každém příbalovém letáku). Z vlastní zkušenosti s jinými léky, vím, že nežádoucí účinky přicházejí. Často v začátku léčby, ale i u mě se některé objevily s postupem času po delším užívání. Podle mě tedy vyloučit nelze asi nic. Píšete, že jste v péči svého psychiatra. Nebála bych se mu svěřit, měl by umět situaci posoudit. Přeji hezký den.


Zpět na seznam