Celková vyčerpanost

Ráno se musím přemáhat abych vstala, všechno mě bolí. Celý den se mi motá a bolí hlava. V noci se pořád budím, někdy i s brekem. Celkově se necítím ve své kůži. Jako bych tu byla, ale nebyla. Nedokážu se soustředit, každý den jsem unavená a třesou se mi ruce. Co by to mohlo být?
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, nepíšete, jestli jste tělesně v pořádku, v této oblasti by bylo vhodné obrátit se na Vašeho praktického lékaře, pokud jste to ještě neudělala. Jinak z psychiatrických poruch se takto často projevují deprese či některé úzkostné poruchy. K upřesnění a nastavení vhodné léčby je pak zapotřebí vyšetření psychiatrem.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, mám zkušenost s úzkostně depresivní poruchou a potíže, které popisujete, u mě k ní patřily. Zároveň si ale vůbec netroufám předpokládat, že by u vás o ní mohlo jít také, na to je určitě třeba daleko více informací. Na vašem místě bych vyhledala lékaře, možná rovnou psychiatra, ale zároveň mnoho z vašeho stavu by asi mohlo pramenit i z nějakého tělesného problému (např. hormonální, aj.) Proto bych vám doporučila vyloučit nějaké tělesné onemocnění, ale zároveň konzultovat s odborníky i váš psychický stav, protože zejména pláč uprostřed spánku naznačuje, že i ten je z nějakého důvodu pod tlakem. Nezanedbala bych ani jednu z těchto našich dvou nedílných součástí, lékař by měl posuzovat vše komplexně. Držím vám palce, ať se příčina i řešení brzy najde a je vám lépe.


Zpět na seznam