Cipralex-navýšení

Dobrý den,před 2 měsící mi byl předepsán OL antidepresiva Cipralex na úzkosti,beru 1x ráno 10mg,hodně se to zlepšilo,ale pořád to není ono,občas přichází ve slabší míře nervozita,tlak na hrudi.Chtěla jsem se zeptat jestli to není nízká dávka a nebylo by lepší navýšení na 15mg,nebo je 2 měsíce ještě krátká doba a mám vydržet?Můj lékář má teď bohužel 2 týdny dovolenou.děkuji Krajčová
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, v případě úzkostí je u mnoha lidí užitečné, pokud jejich vzniku trochu porozumí a osvojí si nové strategie, jak čelit stresu. antidepresiva jako Cipralex rozvíjí naplno svůj účinek v případě úzkostí až po více týdnech. U mnoha pacientů je dávka 10mg postačující, někteří však vyžadují dávkování vyšší. Pokud se jak píšete Váš stav podstatně zlepšil, dal bych tomu ještě trochu času, vyčkal návratu lékaře z dovolené a konzultoval s ním možnost psychologické léčby - psychoterapie.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, moje osobní zkušenost s úzkostí je, že nejvíc mi pomohlo odstranit její příčiny. To se mi podařilo v delší pravidelné psychoterapii, ve které jsem objevila, že mnoho úzkostí mi způsobuje můj náhled na život a sebe sama. Léky samy o sobě byly velikou úlevou, ale změnit moje myšlení a sebeúctu tak, abych úzkostem nepodléhala - to zařídit nemohly. Zkuste přemýšlet i o tom, proč úzkostem podléháte, z čeho pramení a jak se to dá změnit. Hodně štěstí.


Zpět na seznam