Co dělat?

Zdravím, je mi 25 let, dětství jsem neměl zrovna krásné, byl jsem v péči prarodičů přes dva roky, kvůli manžela od matky a více méně se mi smůla lepí na nohy celý život. Problém mám takový, že jsem nějak bez chuti k životu. Žiju tak, že chodím do práce a pak ze dne na den prostě skončím, nikomu neodepisuji a dělám že neexistuji, jsem jen zavřený u sebe doma po několik měsíců, neodpisuji nikomu ani rodině a takhle funguji než mi dojdou finance a celý proces se zase opakuje, práce, finance a pak ze dne na den se začnu cítit vyčerpaně z sociálních kruhů lidí, nekonečného stereotypu, atd.. Tohle se už opakuje po 4x, za poslední 3 roky a tak nějak nevím co se sebou dělat a popravdě něco musím, protože kompletně celý svůj život akorát zahazuji. Ze svých hlubokých depresích jsem se dostával přes rok, no ted jsem v pohodě, ale mám strach, že s tím jak ted funguji, do nich zase upadnu a nevím zda bych to tentokrát byl schopný unést.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, znáte své stavy, víte, kam Vás přivádí a zároveň chcete svůj život změnit. To je první krůček. Své potíže dáváte do souvislosti s traumaty z dětství, je dost možné, ža tam kořeny potíží mohou být. Pomoci Vám s tím může odborná péče, možno je začít u psychologa, také je možné problém probrat na některé z kliněk důvěry či krizové péče.
Avatar

Katka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz, ze kterého jsem vyrozuměla, že nejste se svým současným stylem života spokojený. Vzpomínám si, že i já jsem, přibližně ve Vašem věku, měla období, kdy mě ubíjel stereotyp. Kdy jsem hledala smysl života a zároveň neměla sílu a energii ho žít naplno. Tak , jak bych si přála. Oceňuji, že Vy chcete svůj život změnit. Není to lehké . První krok ke změně jste již učinil, uvědomil jste si, že takhle dál žít nechcete. Ve svém dotazu píšete, že Vaše dětství nebylo zrovna krásné. Někdy nás prožitky z dětství ovlivňují i v dospělosti. Možná, být já na Vašem místě, hledala bych příčinu toho , co se mi v životě teď děje. pomocí psychoterapie. Od pochopení toho , co se mi stalo, co ovlivňuje moje současné smýšlení , můj současný životní postoj, je jen krůček k tomu změnit svůj život ke své spokojenosti. Samozřejmě, že to není hned, lusknutím prstů, Ale objevování svých možností, realizace svých přání a snů, za to stojí. I mě se podařilo, proměnit svůj osobní i pracovní život, Realizovat svá přání a sny. To samé přeji Vám. Hodně štěstí na Vaší cestě životem. Katka


Zpět na seznam