Čtu si z vašich stránek:

Léčbou volby sociální fobie je skupinová kognitivně behaviorální terapie. Nejdůležitějšími strategiemi jsou kognitivní rekonstrukce (konstruktivní zpracování úzkostných myšlenek), nácvik sociálních dovedností (oční kontakt, dovednost vést rozhovor, přijímat kritiku, asertivita) a systematická expoziční léčba, kdy se léčený krok za krokem postupně podle obtížnosti vystavuje situacím, kterým se původně vyhýbal. A to všechno seženu kde?
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, dostupnost psychoterapeutických služeb se v různých regionech může lišit, ale dále jsem zcela v souladu s odpovědí peer poradkyně.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, kognitivně behaviorální terapii poskytují různá terapeutická centra či poradny v celé republice. Nevím, jestli jsou úplně v každém městě a pravděpodobně jich ještě není dost, ale existují. My konkrétní informace poskytovat nemůžeme, ale určitě pro Vás nebude problém vyhledat je na internetu tak, jako jsem to udělala před chvílí já. Zadala jsem do vyhledávače léčba pomocí KBT. Držím palce a přeji Vám hodně štěstí.


Zpět na seznam