Dá sa znížiť váha alebo vysadiť zalasta?

Liečim sa 18rokov momentálne mám zalastu 5mg mam rodinu, prácu no počas liečby som zo 71kg nabrala váhu 120kg a už sa mi to prejavuje na kolenách, dá sa znížiť hmotnosť aj pri tomto lieku? Ci len keď ho vysadim a ci sa dá po ty h rokoch vôbec vysadiť. Ďakujem za odpoveď
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, vysazení léků je vždy nutné probrat s lékařem, který Vám je ordinuje, protože riziko toho, že se potíže vrátí tu je a proto je třeba dobře zvážit např. zda nejsou přítomny skryté (reziduální) příznaky, které by mohly přejít do akutní fáze. K tomu může napomoci i psychologické vyšetření. Netvrdím ale, že by vysazení bylo vyloučené, jen se nemohu vyjádřit konkrétně k Vašemu případu, který neznám. Užíváte minimální udržovací dávku, takže bych v případě, že chcete zhubnout, nespoléhal jen na možnost vysazení, ale také na zavedení dietních opatření a zdravého životního stylu, který představuje hlavně pravidelný pohyb.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, mojí diagnózou je bipolární porucha a užívám jiné léky než je Zalasta. Nemám bohužel zkušenost ani odbornost, abych Vám mohla na Vaši otázku odpovědět. Věřím, že Vám kompetentní náhled na Váš problém poskytne náš odborný poradce. Přeji hodně štěstí.


Zpět na seznam