DÁVKOVÁNÍ APO-ZOLPIDU

Dobrý den, ráda bych se zeptala zda můžou léky na spaní apo-zolpidem nějak ohrozit na zdraví dospělou ženu, která prodělala hlubokou žilní trombozu, pokuď je bere ve větších dávkách(denně 5 až asi 15). Děkuji za odpověď.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, užívání 5-15 tablet tohoto přípravku každý den už samo o sobě ukazuje na závažný problém v podobě závislosti a riziku různých vedlejších příznaků včetně syndromu z vysazení. Běžná dávka je 1 tableta před spaním s předpokladem, že spánek bude trvat aspoň 6-7 hodin. Pokud je toto bez účinku a pacienta to vede ke zvyšování dávky, je třeba řešit nespavost jinak. Jedním z rizikových faktorů žilní trombózy je omezení pohybu, k čemuž při podobném dávkování může dojít. Ve Vašm případě vidím nutnost vyhledání odborné pomoci.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Děkujeme Vám za dotaz do naší poradny. Odbornou odpověď ohledně užívání léku Vám zodpoví psychiatr. Já se mohu vyjádřit pouze na základě svých zkušeností. Mě byl předepsán lék obsahující účinnou látku Quetiapin,. Mívám po něm noční můry, ale bez něj velkou část noci probdím, což je pro mě a mé neklidné myšlenky ještě horší. Dávkování se u mě mění čas od času podle současného stavu, dokonce jsem měla jedno období, kdy jsem jej vysadila úplně. A to je to, co bych Vám samozřejmě do budoucna přála ze všeho nejvíc.


Zpět na seznam