Davkovanie liekov

Dobry den, chcela by som sa poradit, ci je standardny postup zacat liecbu stredne tazkej depresie s uzkostnymi stavmi trojkombinaciou, v zlozeni Alventa 75mg 1-1-0, Kventiax 25mg 1-0-1, Mirzaten 25mg 0-0-1. Mirzaten a Kventiax sa moze uzit spolu alebo je vhodnejsie nechat casovy odstup? A moja posledna otazka je, predpokladajme vyskyt nieziaducich ucinkov. Trvaju zvycajne max tie 2 tyzdne kym nenastupi ucinok antidepresiv? Dakujem pekne Natalia L.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, jedná se o kombinaci, kterou je možné při středně těžké depresi použít, Mirzaten a Kventiax podporují spánek, proto se berou večer či na noc. Je možné je užít spolu či s odstupem, podle toho, jak to pacientovi vyhovuje. Co se týká nežádoucích účinků, tak je to velmi individuální, pokud se vyskytnou, odezní většinou během několika málo týdnů, slábnou s rozvojem očekávaného účinku léků.
Avatar

Katka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz. I když musím přiznat, že je určen spíše pro odborníka. Já osobní zkušenost s těmito léky nemám. A i když jsem trpěla postpsychotickou depresí, antidepresíva mě nebyla předepsána. Trápila jsem se několik let. Se svojí zkušeností bych si dnes o ně řekla sama a trvala si na svém. Chtěla jsem ocenit Vaše rozhodnutí léčit se pomocí medikace. Mohou se sice vyskytnout nežádoucí učinky, ale připadá mi to jako lepší varianta, než se trápit a ztratit tři roky života , jako tomu bylo v mém případě. A pokud se nežádoucí účinky vyskytnou, konzultovala bych je se svým psychiatrem. Hodně štěstí Katka


Zpět na seznam