Deprese

Dobrý den, skoro půl roku docházím na psychiatrii. Trpím depresemi. Těžkými depresemi. Trpěla jsem jimi asi dlouho, ale nevěnovala jsem tomu pozornost. Vše se spustilo po rozchodu. Teď je to s přítelem opět tak nějak lepší, ale deprese se zhoršují. Mám nechuť k životu. Už mě to ničí. Přemýšlela jsem o hospitalizaci. Existuje v Praze nějaká soukromá klinika? Děkuji za odpověď.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, nevím, jak probíhá Vaše léčba, ale mnoho se dá zvládnout také ambulantně, k dispozici máme řadu antidepresiv a při depresi lze úspěšně uplatnit také psychoterapii.. K hospitalizaci se většinou přistupuje až tehdy, pokud se stav nedaří zvládnout ambulantně. K dispozici jsou psychiatrické nemocnice a psychiatrická oddělení, která jsou v síti dostupných zdravotních služeb a která deprese běžně řeší, o soukromém lůžkovém zařízení zabývajícím se léčbou deprese nevím.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji, že jste se obrátila na naši poradnu. Popisujete, že vás trápí těžké deprese a to je rozhodně nepříjemný stav. Píšete, že docházíte na psychiatrii, to je určitě správné. Každé své zhoršení vždy jako první řeším se svým psychiatrem a společně pracujeme na nějaké strategii, hodnotíme léky, neschopenku. Hospitalizace je možný další krok. Byla jsem hospitalizována několikrát a pomohlo mi to. Byl tam čas a prostor na důkladné prozkoumání mého stavu a vyzkoušení různé medikace. Přehled o soukromých klinikách v Praze nemám. Ale velice kvalitní pracoviště v Praze je NÚDZ v Klecanech. Bohužel tam jsou velice dlouhé čekací doby. Přeji hezký den.


Zpět na seznam