Deprese

Za jak dlouho mohu očekávat zlepšení stavu.Uzivam 2tbl.Elicea 10mg, rano a v poledne.Vecer Mirzaten 30mg.K tomu ráno Rivotril 0,5mg ráno a v poledne. Tuhle kombinaci užívám 9dni. Před 8mi lety jsem prodělala CMP, tenkrát mi pomohly 2tbl Elicea 10mg. Bohužel po vysazení(postupné snižování dávky) a navýšení léku na cholesterol se mi deprese vrátila. Užívám ještě Trombex 75mg a Rosucard 40mg. Děkuji za odpověď.
Avatar

Miroslav Pastucha

Odpověď odborníka:
Dobrý den. To se nedá přesně říct. Většinou začnou léky pomáhat tak od 2.-3. týdně užívání, ale může to být i později. Někdy je potřeba dávky nebo druh léků dál upravovat, tak aby nastal očekávaný účinek. Po 9 dnech bych se kvůli tomu ještě nestresoval, je to docela krátká doba. Zdravím a přeji brzkou úlevu.
Avatar

Vlasta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Co se všeobecně antidepresivních či psychiatrických léků týká, látka obsažena v tabletách začne působit po 2-4 týdnech užívání. Asi bych ještě počkala, poněvadž jak píšete, užíváte kombinaci léků „teprve“ 9 dní. Jak jsem vyčetla z Vašeho dotazu, s užíváním léku Elicea máte již zkušenost, když jste prodělala CMP. Lék Vám vyhovoval a pomáhal. Účinek léků občas vyžaduje trpělivost a čekání na zlepšení stavu. Ale pokud máte další otázky ohledně léků, asi bych se na Vašem místě obrátila na lékaře, který Vám je předepsal. Z vlastní zkušenosti znám, že pokud se jedná o kombinaci léků od psychiatra a praktického lékaře, tak oba lékaře informuji, co zrovna za léky užívám, pro pořádek a taky aby se některé léky v účincích neminuly, tzv. „aby se léky netloukly“. Kromě léků mohou také pomoci jiné prostředky- jako cvičení, procházky, četba, různé zájmy, setkání s přáteli atd., ale to zaleží na každém z nás, co si vybere, při čem se cítí lépe a umožňuje mu vést téměř plnohodnotný život. Doufám, že jsem mohla pomoci a přeji hodně zdaru.


Zpět na seznam