deprese

předem jsem chtěla napsat ,že táta měl deprese několikrát se pokusil o sebevraždu,až se mu to povedlo.Před 5 měsíci jsem přestala kouřit,byla jsem silný kuřák,dostala jsem deprese, mám pocit,že mám jiný hlas, všem jsem začala strašně závidět,občas se mi zdá jako bych se dívala na film,můžete mi poradit?kdybych začala zpátky kouřit zlepšilo by se to? děkuji.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, faktem je, že u někoho se poté, co přestane kouřit, může psychický stav změnit, s depresemi a různými negativními prožitky po vyazení nikotinu jsem se u pacientů setkal. Co by bylo, zda byste opět začala kouřit, nemohu předpovídat. optimálnější by bylo obrátit se na odbornou pomoc, jak v oblasti odvykání kouření, tak i v té psychiatrické, zvlášť když se u Vás dají předpokládat určité zděděné vlohy.
Avatar

Katka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz. Vyrozuměla jsem, že trpíte odosobněným prožíváním, depresemi. Zároveň si odvykáte od kouření. Nepochopila jsem z dotazu , jestli docházíte k psychiatrovi a s depresemi se léčíte. Pokud tomu tak není, návštěvu psychiatra a psychologa bych Vám doporučila. Věřím tomu, že by Vám v této situaci mohli pomoci. Na základě své zkušenosti se domnívám, že se může jednat o reakci na situaci ve Vaší rodině. Vzpomínám si , když mě zemřel tatínek, , trvalo to dva roky , než jsem se z toho vzpamatovala. Myslím , že to není lehké období v životě. Co se týká kouření, mám zkušenost z práce peer konzultanta. Hodně mých klientů kouří. Tvrdí, že cítí při kouření úlevu. Jenže se jedná o drogu a oni navyšují počet cigaret. Mnohdy nevyjdou ani s penězi, Nehledě na to, že si ničí zdraví. Chtěla bych Vás povzbudit v tom, aby jste znovu nezačínala. Hodně štěstí. Katka


Zpět na seznam