Deprese

Mám pocit že mám deprese. Bojím se ale mluvit o svích pocitech s ostatníma a sem za to na sebe naštvaná. Strácím chuť k životu. Někdy chci zabít i ostatní. Předem děkuji za pomoc a přeji hezký den. Renata 12 let
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Ahoj Renato, mluvit o svých stavech s blízkými je někdy užitečné. Neznám souvislosti Tvých stavů, ale pro děti s podobnými problémy je tu bezplatná linka bezpečí - 116 111, která disponuje také chatovou službu a je schopna poskytnout i krátké mailové poradenství.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Oceňuji tvoji odvahu a upřímnost, s kterou se na nás obracíš. Věřím, že pro tebe není lehké mluvit o svých pocitech s ostatními, a zůstáváš tak s těžkými pocity a myšlenkami sama. Někdy je snazší svěřit se člověku, který tě nezná. Můžeš se obrátit na Linku bezpečí, kde ti zodpoví všechny tvé otázky a pomohou ti s hledáním další pomoci: https://www.linkabezpeci.cz/, tel. 116111. Myslím si také, že kdyby ses svěřila někomu, komu důvěřuješ, nabídl by ti podporu. Kdyby ses pro to rozhodla a rozhovoru se bála, můžeš zkusit napsat dopis. Pro někoho to bývá snazší. Hledáš cestu z těžké situace a moc ti přeji, aby ti brzy bylo lépe. Jsi statečná, opatruj se!


Zpět na seznam