deprese

dobry den chtela by se zeptatjestli se deprese a chron. unavovy syndrom da vylečit elektrošoky beru brintelix a argofan rano a valdoxan na noc mam čid. chci se zeptat jestli v hodonine je možne elekktrošoky ambulantne nasadit neurolog nebo psychiatr dekuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, elektrokonvulze (elektrošoky, ECT) se aplikují u depresí, které nereagují na farmakologickou léčbu. U chronického únavového syndromu tato léčba není obvyklá. Většinou se aplikují za hospitalizace, pokud vím, tak v Praze je na ambulantní aplikaci uzpůsobeno jedno pracoviště, Aplikace ECT bývá vždy součástí nemocničního psychiatrického oddělení, což v Hodoníně pokud vím není. konzultujte tuto možnost spíše s Vaším psychiatrem.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, bohužel vám s tímto dotazem neumím poradit, protože nemám s elektrošoky žádnou osobní zkušenost. Mně na úzkostně depresivní poruchu pomohla nejvíc delší pravidelná psychoterapie. Léky sice byly také zpočátku velkou úlevou, postupně bych jich ale musela brát stále víc, abych jen tak přežívala, o skutečně spokojeném životě to moc nebylo. Proto jsem se po čase odhodlala k psychoterapii a v té jsem se postupně naučila úzkostem a depresivnímu přemýšlení nepodléhat a najít dlouhodobě vyrovnanější přístup k životu a optimističtější pohled na svět. Občas mě samozřejmě i teď nějaké nenálady přepadají, asi jako každého v době posledních měsíců. Ale zatím jsem se už mnoho let nikdy nepropadla do stavů, které mi dělaly ze života peklo. Přeji vám, ať najdete cestu z deprese a je vám dobře.


Zpět na seznam