deprese

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, mám uzkosti a deprese,jsem lékařka,neurolog, tak se léčím sama,8týdnů beru Brintellx, dávám si 15mg Brintellix, zabere 14dní, pak je týden zle a pak zase 14 dobře, Nevím, že to má takové peridody,.Mohu si na noc přidat trittico 150mg až200mg ? Děkuji ES
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, při léčbě depresí, zejména jsou-li přítomny i úzkosti, je třeba čekat na účinek antidepresiv několik týdnů. Důležité je, došlo-li k částečnému zlepšení, jak je tomu, zdá se, u Vás. Běžné dávkování Brintellixu je 10, max. 20 mg, záleží na odpovědi snášenlivosti. Kombinace s Tritticem možná je, ale doporučovat dávkování po internetu dost dobře nejde. Možná by bylo užitečné se o tomto poradit osobně s některým z kolegů psychiatrů.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Máte zájem i o odpověď peer poradce. Peer odpovídá zde v poradně na základě svých vlastních zkušeností s psychickými obtížemi a zotavováním se z nich. Já osobně mám zkušenost s úzkostmi i depresemi a momentálně shodou okolností také užívám lék Brintelix. Nemohu se však nijak odborně vyjadřovat k jeho dávkování ani k jiné změně medikace. Odkazuji vás v tomto tedy na odpověď mého odborného kolegy v poradně. Přeji brzkou úlevu a celkové zlepšení psychického stavu.


Zpět na seznam