Děti quetapin 50 mg

Dobrý den byl mi změněn lék s olanzapinu kvůli nárůstu kilogramů na lék derin 50 mg dá se s tímto lékem udržet svou váhu cvičením a zdravým životním stylem? Moc prosím o radu bojím se nárůstu váhy. Děkuji Krejčí
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, quetiapin má na přibírání menší vliv než olanzapin, často pak žádný. Navíc dávka, kterou užíváte, je malá. pokud budete dodržovat správnou životosprávu, tak pravděpodobně přibírat nemusíte.
Avatar

Vlasta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz s tématem změna léků, obava z nárůstu váhy. Bohužel u některých léků patří mezi vedlejší účinky přibývání na váze, větší chuť k jídlu apod. S touto obavou se setkávám často u klientů a i já v minulosti přibývala na váze díky jednomu léku. Po rozhovoru s psychiatrem jsme to taktéž vyřešili změnou léku v léčbě nemoci a nyní si díky cvičení jógy, procházkám a dodržováním zdravého stravování a životního stylu udržuji dál mou optimální, spokojenou váhu. A dokonce konečně bez obav z přibírání na váze. Samozřejmě, že to nebylo ze dne na den, ale mé tělo a já sama jsme si za čas zvykli na medikaci, dodržuji svá pravidla ohledně jídla a pohybu. Ale co mi přijde důležité - cítit se dobře ve vlastní kůži, ať už s 1-2kg navíc (zrovna po vánocích), které časem odtaje nebo ho zpracuji pohybem apod. Cvičením, pohybem, zdravým přístupem k jídlu a k životu nic nezkazíte, naopak se budete cítit možná i lépe a spokojeně. Přeji hodně zdaru ve cvičení a zdravém životním stylu a hlavně hodně zdraví.


Zpět na seznam