Diagnostika a léčba

Dobrý den, psal jsem na spoustu míst v Praze ale všude se zdá že je plno na měsíce předem. Mám myslím důvodné podezření na to že trpím duševními onemocněními, přečetl jsem si DSM-5 a chtěl bych konzultovat s psychiatrem zda mé vyhodnocení je přesné. Je nějaké místo v Praze kde je možné objednat se jen na diagnostiku relativně rychle? S tím že léčba může počkat pokud není dostatek místa. Nevím zda jsem zformuloval dotaz dobře ale tak snad. Předem děkuji za odpověď.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, máte-li obavu z prodlení a Vaše potíže jsou akutní, pak je možné navštívit některé z krizovýchj center v Praze fungují RIAPS a PN Bohnice. Poradna nemůže doporučovat jednotlivé ambulance, nicméně vím, že řada z nich je schopná objednat pacienta řekněme do měsíce. Diagnostickou konzultaci může také udělat klinický psycholog, který pracuje ve zdravotnictví. Ze zkušenosti vím, že spolehlivější je objednat se telefonicky, než pomocí e-mailu.
Avatar

Katka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz, který je formulován srozumitelně. Bohužel nejsem z Prahy a nemám povědomost o tom, zda se zde nějáké zdravotnické zařízení zabývá diagnostikou. Možná bych se zkusila obrátit na Fokus Praha, který pomáhá lidem s duševním onemocněním. Požádala bych o pomoc a podporu v problematice svého zdravotního stavu, nebo bych požádala o kontakt na psychiatra, se kterým organizace spolupracuje a má dobrou zkušenost. Vím, že nejistota je psychicky velmi náročná. Proto Vám přeji co možná nejrychlejší řešení Vašich obtíží. Hodně štěstí. Katka


Zpět na seznam