divný pocit

Zdravím, chtěl bych se zeptat, už asi od roku 2017 občas mývám takový divný stav je to těžké popsat, je to jak kdybych byl trochu opilý ale nejsem, cítím se divně trochu možná jak ve snu a děje se to hlavně když jsem například celý den doma a také jsem si všiml že asi když spím méně tak to pak pře s den pociťuji. Také je divné že tento stav mám například když se stane nějáká neočekávaná, nezvyklá situace nebo při náhlé změně prostředí. Mám období někdy kdy tento stav úplně vymizí nebo ho aspoň nevnímám a někdy se to zase vrací. Je to celkem obtěžující tak bych se chtěl zeptat na nějákou radu od vás, jestli víte co by to mohlo být nebo jak se toho zbavit děkuji. Ještě bych chtěl dodat že nikdy jsem netrpěl žádnými úzkostmi ani depresemi ani jinými psychickými problémy, pouze toto.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, poradna většinou nemá tu schopnost diagnostikovat po internetu, k tomu je třeba odborného vyšetření, které může hlouběji zjistit souvislosti Vašich potíží, tské to, jakými strategiemi se vyrovnává Vaše psychika se stresem a podle toho nastínit terapeutický plán, co s tím. Z toho, co popisujete se zdá, že Vaše potíže přicházejí v určitých situacích, kdy se musíte pohotově adaptovat na změny. Bylo by užitečné zjistit, co se v takových chvílích ve Vás odehrává a hlavně také jak tento proces probíhá. S tím Vám může pomoci klinický psycholog nebo psychiatr, kteří mají psychoterapeutické vzdělání. Držím palce.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz do poradny. Zajímá Vás názor odborníka na Vaše stavy, kdy se cítíte jako opilý a dění okolo vnímáte jako ve snu. Já jsem takovéto stavy zažívala často v době, kdy jsem byla absolutně vyčerpaná. Měla jsem malé děti, dlouhé období každodenních migrén a tehdy jsem věřila tomu, že se "zblázním". Už jsem nevěděla jak dál a byla jsem na konci svých sil. Skončilo to mým nervovým zhroucením a diagnostikou depresí. Započala moje léčba a období zotavování. Od té doby jsem tyto stavy zažívala jen tehdy, když jsem byla přetížená. Což je pro mě teď snazší než dřív, na druhou stranu už to umím včas rozeznat a předcházet tomu. Je dobře, že se obracíte se svým dotazem na odborníka. Ještě přikládám užitečné odkazy: http://www.cmhcd.cz/stopstigma/uzitecne-odkazy/. Přeji vše dobré!


Zpět na seznam