Dobrý den chci se zeptat

Dobrý den můj otec není psychicky v pořádku podle mého názoru.Kazdy den,se rozčiluje nad vším co dávají v televizí.reklami,filmu,a nadává v jednom kuse.trva to již několik let a nikde se neléčí.kdyz byl v nemocnici a byla tam televize byl naprosto v pořádku.ptam se zdá je to normální.dekuji.k
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, nemohu posuzovat, zda je nadávání doma u televize normální, je to jev docela častý a záleží také na tom, jaké vztahy ve Vaší rodině jsou. Obecně platí, že člověk si mezi blízkými dovolí mnohem víc. než mezi neznámými lidmi.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Děkujeme za Váš dotaz do poradny. Píšete, jak se Váš otec rozčiluje nad vším, co dávají v televizi, ale v době kdy byl hospitalizován, na nic si nestěžoval. Napadají mě k tomu dvě věci. Otec si stěžuje doma a stěžuje si svým blízkým. Je jeho nespokojenost ovlivněna tím, že je doma? Nebo tím, že si má komu postěžovat? Nejsem si jistá, zda je to diagnózou k léčení. Jako první bych doporučila otevřeně si s otcem pohovořit, proč je nespokojený a co by se mu líbilo. Pokud k takovému rozhovoru nebude přístupný, přemýšlela bych spíše nad tím, jak si zařídit vlastní spokojený prostor i vedle člověka, který si neustále stěžuje. Jak se s jeho nespokojeností vyrovnat a netrápit se jí? Věřím, že to není jednoduché. Přeji vše dobré!


Zpět na seznam