Dotaz

Dobrý den,mám diagnostikovanou chronifikovanou úzkostnou poruchu a vlekly anxiozně depresivní syndrom,v součanosti užívam Velaxin,který mi pomohl hodně na úzkosti,ale nepomohl na depersonalizaci po konzultaci jsem dostala lamotrix,myslíte,že by mohl pomoci,popřípade co by jste mi doporučil na depersonalizaci,moc děkuji za odpověd.Cmuntová
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, depersonalizace a derealizace jsou velmi nepříjemné, subjektivně prožívané stavy. jsou-li součástí úzkostné deprese, pak mohou časem ustoupit se zlepšením základní poruchy, přidání léku jako je Lamotrix k antidepresivu se k pokusu derealizaci ovlivnit používá. Stojí též zvážit psychoterapii a zaměřit se na zdravý životní styl.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Osobně mám bohaté zkušenosti s úzkostí, s depersonalizací ne. Co se medikace týče, odvolávám se na odpověď MUDr. Příhody. Jinak doporučuji se snažit s úzkostí alespoň trochu bojovat, já to dělám. Pokud se cítím lépe, jsem zvyklá se alespoň trochu vystavit tomu, co mě stresuje, někdy za pomoci druhých, zkouším se psychicky otužit a odměnit se za každý úspěch. Jsem dobrá, zvládla jsem to! Když cítím, že by 100% přišel neúspěch, zvolím si cestu nejmenšího odporu a vyhýbám se s tresoru. Přeji hodně úspěchu při případném tréninku.


Zpět na seznam