dotaz

Dobrý den.. obracím se na vás s prosbou o pomoc. Už několik let mě trápí.. nevím jestli to nazvat deprese ale asi to tak bude. Poslední dobou to už nezvládám. Už několikrát sem přemýšel nad sebevraždou, nikdy ne ale tolik jako teď. Život pro mě nemá žádné cíle... a ty jediné které bych chtěl jsou nedosažitelné. Nic mě netěší, nemám z ničeho radost, v noci nemohu spát.Já chci umřít a zároveň se bojím smrtia nevím co bude po ní.. jak jsem již zmiňoval trápí mě to dlouho a tak se vás tu anonymně tážu. Poraďte mi prosím nějaké východisko. Já už nevím co dělat. Děkuji,
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, deprese se podobně projevovat může a léčba zde má velký význam. Proto bych Vám doporučoval obrátit se na psychiatra, popřípadě na některé z krizových center. Po vyšetření lze pak zahájit léčbu, psychofarmakologickou a psychoterapeutickou.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, dokáži pochopit Vaše problémy, mojí diagnózou je bipolární porucha a v obdobích těžkých depresí jsem měla podobné potíže jako Vy. Sice jsem nepomýšlela na sebevraždu, ale někdy jsem od toho neměla daleko. Užívala jsem různé léky, ale zdálo se mi, že nezabírají, neviděla jsem žádné východisko. Když přemýšlím o tom, co mi pomohlo, byla to především snaha pozitivně se motivovat, pracovat s psychikou a další důležitý faktor, kterým je čas. Zkuste pohyb, procházky a hlavně nalézt pozitivní vizi, ke které byste se mohl nasměrovat. Doporučila bych Vám postupovat krok po kroku a najít si zpočátku cíle, které jsou pro Vás dosažitelné a až po jejich zvládnutí se vydat k cílům zatím nedosažitelným. Také bych na Vašem místě rozhodně vyhledala psychologa/psychoterapeuta, odborná podpora by měla pomoci překlenout stávající obtížné období. Držím Vám palce a přeji hodně štěstí.


Zpět na seznam