Dotaz

Dobrý podvečer, Jmenuji se Mirek, je mi 32 a mám problém uvnitř své hlavy. Problém, který mě osobně a lidem kteří jsou mi nejvíc blízký ubližuje. Momentálně ztrácím kvůli tomu holku kterou jsem si vysnil a nedokážu tomu zabránit. Stejně tak jako si nedovedu představit život bez ní. Mohli by jste mi prosím poradit nebo poslat kontakt na osobu, která se zabývá problematikou nedůvěry k lidem a žárlivosti? Já jsem s tím sám bojoval cca 15 let od prvních příznaků, ale nepomohlo to ani trošku. Sám se z toho nedostanu nikdy, tudíž je i mizivá šance na šťastný život. A život máme přeci jen jeden, každý by v tom svém měl být šťastný, vždyť o tom to právě je. Děkuji za odpověď, L.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, nedůvěra k lidem a žárlivost mají vždy souvislost se sebepojetím, tedy vztahem, který má člověk sám k sobě a od kterého odvíjí vztahy k sruhým. Pokud se v tomto chcete změnit, je třeba se obrátit na psychologa - psychoterapeuta. Jinak viz též odpověď peer poradkyně.
Avatar

Katka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den Mirku. Děkuji za Váš dotaz, Ponejvíce v něm oceňuji to , že jste si připustil svůj problém se žárlivostí, Domnívám se , že tím jste udělal velký krok kupředu. V dotaze píšete, že kvůli žárlivosti a nedůvěře k lidem ztrácíte partnerku. Což jsem si vyložila jako něco co, se právě děje. Nevím jestli by nebylo možné navštívit s přítelkyní partnerskou poradnu a pokusit se vztah, na kterém Vám očividně záleží, ještě zachránit. A zároveň začít s terapií. Bohužel, já Vám nikoho konkrétního nedoporučím. Nemám se žárlivostí osobní zkušenost, ale poohlédla bych se ve svém místě bydliště nebo v jeho okolí po psychologické poradně . Zvolila takového terapeuta , který mi bude sympatický a zároveň ve mně bude vzbuzovat důvěru. To je, alespoň podle mé zkušenosti ,důležité pro úspěšnou terapii. Hodně štěstí. Katka


Zpět na seznam