Dotaz

Dobrý den.Už skoro rok se léčím na psychiatrii a beru lék Argofan 150 mg. Jsem na neschopence ,nikdy jsem léky na nervy nebrala a chtěla bych je vysadit .Když je uplně vysadím myslíte že se mi nějak přítíží? Byla jsem psychicky i fyzicky na dně a příšerně unavená .Je mi sice lépe i když unava přetrvává. Dokážete mi prosím poradit .Děkuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, venlafaxin (Argofan) se používá k léčbě úzkosných a depresivních poruch. Pakliže ho naráz vysadíte, riskujete, že se potíže vrátí, zvlášť pak, pokud nejste zcela v pořádku. Únavu tento lék většinou nezpůsobujete. Případné vysazení (snížení, změnu) by mělo být vždy konzultováno s psychiatrem, který Vás má v péči.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Cením si Vašeho dotazu. S psychofarmaky mám velkou zkušenost. V jednom životním období jsem léky samovolně a naráz vysadila. A udělalo se mi neskutečně zle a špatně se to vracelo zpátky. To že léky nechcete brát, je určitě volba, na kterou má každý právo. Ale osobně bych určitě byla v kontaktu s lékařem. Vysazení naplánovala a postupovala pomalu, aby si tělo zvyklo. Jestli se po vysazení nepříjemné prožitky vrátí, je otázka, kterou nedokáži zodpovědět. To bude dále na Vás. Možnost je nasadit jiné léky nebo zkusit úplně odlišnou cestu (třeba psychoterapii). Přeji hezký den.


Zpět na seznam