dotaz

dobry den chci se zeptat mam čid druheho stupne lečim s s depesiemi uzkostmi asi 30 let brala jsem všetky možni antidepresiva nini uživam deniban asentru na noc valdoxan po denibane necitim unavu jsem vic čula nemam energii pri ostatnich antidepresivach brala jsem cipralex argofan zoloft i ine chci se zeptat co by vyslovene pomohlo na unavu i ked je človek bez energie musi se promahat .velbutrin mi taky nepomahal a mel by aktivovat.taky se chci zeptat jak se počita plny duchod na psychiku z častečniho dekuji za odpoved
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, na plný invalidní důchod, tedy 3. stupeň, má člověk nárok tehdy, poklesne-li jeho schopnost pracovat nejméně o 70%. O tom rozhoduje posudkový lékař na základě lékařských zpráv od Vašeho psychiatra či praktika, proto doporučuji toto konzultovat s psychiatrem. Jsou i další antidepresiva, která mají stimulační efekt, ale i to je třeba konzultovat s Vaším psychiatrem, který Vás zná a ví, co je možné zkusit. Pravdou je, že Vámi zmiňovaný velbutrin patří k těm nejúčinnějším.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Z vlastní zkušenosti vím, že každá antidepresiva na člověka působí trochu jinak a že některá opravdu více tlumí a jiná dokáží povzbudit k aktivitě. Ten, kdo by tomu měl nejvíce rozumět, je váš psychiatr. Otevřeně bych s ním mluvila o všem, co prožívám a věřím, že se spolu s vámi bude snažit nalézt ten nejlepší možný lék. Na druhou stranu už se léčíte opravdu dlouho a už jste toho vyzkoušela hodně. Léků je jen omezené množství a někteří lidé na ně prostě nereagují moc dobře a vnímají silnější vedlejší účinky. Kromě léků hraje velkou roli také životní styl. Jestli máte v životě něco, co vás baví, co vám dělá dobrý životní pocit. Mně třeba pomáhá dobře se vyspat, mít dostatek pohybu, jít na procházku do přírody apod. Někdy se mi nechce, nemám náladu, také se cítím vyčerpaná. Ale pokud pro sebe něco udělám, nikdy nelituji a ve výsledku se cítím lépe. Nevzdávejte to a zkoušejte hledat, co by mohlo "dobít baterky" právě vám.


Zpět na seznam