Dotaz

Dobrý den, léčím se se smíšenou úzkostně a depresivní poruchou (16) a měla bych takový dotaz, byla jsem u svého psychiatra a řekla jsem mu, že trpím mániemi, jsou to obyčejné (veselá nálada, apod.), ale zatím se to nezačalo řešit, měla bych mu napsat? Pak upadám do těžkých depresí, maximálně mi byla zvýšena Lyrica, děkuji. Popřípadě, jak se to léčí?
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, dřív, než bych se zamýšlel nad tím jak to léčit, promluvil bych si na to téma s psychiatrem trochu důkladněji, samotná veselá nálada nemusí ještě znamenat manii. Lyrica je lék, který se v psychiatrii se podává především u úzkostí.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Děkujeme za Váš dotaz do poradny. Já sama se léčím se stejnou diagnózou a mívám nálady poměrně stálé. Ráno a dopoledne je to špatné, odpoledne a večer čím dál lepší. A ráno zase znova. Další výkyvy mívám v zimě, kdy se celkově horším. Pokud máte pocit, že Vaše nálady bez důvodu extrémně kolísají, proberte to se svým lékařem. Pokud byste hledala více informací, přikládám užitečné odkazy: https://www.cmhcd.cz/stopstigma/uzitecne-odkazy/. Přeji vše dobré!


Zpět na seznam