Dotaz

Dobrý den, obracím se k Vám s prosbou o radu. Ke komu se mám vydat když bych potřebovala/chtěla diagnózu. Vím, že to zní zvláštně, ale chci vědět co je se mnou špatně a proč mám stavy jaké mívám. Proto se chci zeptat ke komu bych měla jít kdybych se chtěla kromě pomoci v psychické oblasti i dozvědět co je se mnou vlastně špatně. Promiňte za tak směšný dotaz a předem moc děkuji za odpověď.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, psychiatrická diagnóza je jen popis příznaků, které jsou pak v diagnostickém manuálu pod nějakým číslem. Asi by pro Vás bylo užitečné poznat, co se Vám děje a kde je původ Vašich stavů. K tomu je vhodné navštívit např. klinického psychologa, popřípadě psychiatra, lépe s psychoterapeutickou erudicí.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Vážím si Vašeho dotazu, který není vůbec hloupý. Sama bych se určitě obrátila na psychiatra v blízkosti bydliště. Člověk nemusí mít nutně hned psychózu, pokud jde k psychiatrovi. Určitě může poradit, navést, kam dál. Bohužel lze snadno narazit na dlouhou objednávací dobu. V takovém případě bych uvažovala i nad návštěvou svého praktického lékaře. I ten může poradit. Nestyděla bych se. Jde o to, aby Vám bylo lépe. Přeji hezký den a mnoho sil.


Zpět na seznam