Dotaz kantýna

V práci mi kolegové a kolegyně u oběda každý den říkají že je to hnusné,že to nebudou jíst,at to nejím ani já.Přitom v naší kantýně vaří dobře.Proč mi to každý den dělají a říkají at to nejím?Já mám hlad a chci to sníst.A jeden ještě řekl že nebudou mě rušit a že nebudou mi kazit chut-taková urážka.Přitom jeden kolega má co říkat,ten dojídá i zbytky po druhých a to jím nevadí?Hlavně že pomlouvají mě,slušného člověka který si chce normálně sníst oběd,ale oni mi to vždy zkazí.Asi dám výpověd,už psychicky z nich nemužu.Poradte mi.....pište mi na mejl.
Avatar

Zuzana Foitová

Odpověď odborníka:
Dobrý den, psychiatrická poradna tohoto typu nemá poslání dávat lidem rady do života, ale možná by stálo za to zapracovat na tom, aby se Vás hloupé poznámky kolegů tolik nedotýkaly. To obnáší také ptát se, proč se to děje. Může za tím být nedostatek sebevědomí či podobných sebepodpůrných mechanismů, což Vám může bránit, abyste v danou chvíli si plně uvědomovala to, co jste výše napsala: "Já mám hlad a chci to sníst!". Dávat výpověď z tohoto důvodu se nemusí vyplatit,. Pokud jste v tom bezradná, pomoci by Vám mohl psycholog. Držím palce.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, k vaší situaci mě napadá, co na tom může vaše kolegy tak vytrvale bavit? Pokud sami každý den do jídelny chodí, asi tam taky něco jedí, že? Možná je to nějaká vaše reakce, rozpaky nebo váhání, jak na jejich "sport" máte reagovat, kvůli které vám takhle otravují oběd? Na vašem místě bych buď chodila na oběd s někým jiným, nebo si připravte nějakou vtipnou odpověď, kterou (stejně jako oni - jako kolovrátek) vždycky použijete - a pak si v klidu vychutnejte jídlo. Dávat výpověď, dokud nebudete mít jinou práci a zaručený příjem, by pro vás mohlo být nebezpečné. Pokud by situace začala být neúnosná, být vámi bych nejdřív probrala s dobrými kamarády, jak na to, nebo hledala psychologa, který by ji s vámi rozebral a pomohl vám ji zvládnout. Držím palce.


Zpět na seznam