Dotaz na lék Elontril

Dobrý den,již druhý měsíc beru lek Erontril, ale je mi každý den moc zle,pořád na zvracení ,závratě a bolesti hlavy. Ani nepoznám jestli je to od léků. Cítím se na dně, psychicky a už i fyzicky. Psychiatra nemám, až prvně jdu k nové lékařce koncem ledna. Dříve jsem se léčila s panickou poruchou a soc.fobii. Vše se vrátilo, kardiolog mi napsal Citalec, ale probírala jsem,tak mi to gastroenerolog změnil na elontril 150 ...Poraďte mi prosím jak jak dál...,už nemůžu...Děkuji M.M.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den Elontril (bupropion) je látka, která se používá především při léčbě depresí, kdy se člověk cítí bez energie, motivace, jakoby paralyzován. Má stimulující účinky, což u úzkosti může být kontraproduktivní. Antidepresiv máme k dispozici poměrně dost, ve Vašem případě bych určitě vyhledal specialistu - psychiatra.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, nemám osobní zkušenost s tímto lékem, ale s úzkostnou poruchou ano. Chci vám především napsat, abyste nepropadala beznaději a věřila, že bude lépe. Moc dobře si pamatuji, jaké peklo mi úzkost ze života udělala a že bylo těžké zachovat si zrnka optimismu. Ale dá se to léčit, jsem toho důkazem. Ačkoli léky mi přinesly velikou úlevu, z dlouhodobého hlediska jsem mnohem vděčnější delší pravidelné psychoterapii, ve které se mi podařilo nalézt a odstranit příčiny mých úzkostí. Moc vám ji doporučuji. A ohledně léku bych se na vašem místě poradila především s lékařem psychiatrem, zdá se mi, že počáteční negativní účinky by neměly trvat tak dlouho, jak píšete. Závratě a nevolnost mohou být nejen od léků, ale i od úzkosti samotné, ale léky by to měly zlepšit, aspoň já jsem to tak měla. Držím vám palce, věřte, že to zvládnete. Je ale moc dobré mít k tomu pomoc odborníků.


Zpět na seznam