Dotaz na lék

Dobrý den.Užívám lék Elicea 10mg denně asi dva měsíce.Už nějakou dobu mám menší chuť na sex a poruchy erekce.Bývaji tyto vedlejší účinky u těchto antidepresiv běžné?A jak docílit zlepšení? Děkuji za odpověď
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, tento nežádoucí vedlejší účinek je u antidepresiv tohoto typu relativně častý. U někoho dojde časem ke zlepšení, u někoho ne, je to individuální. Je třeba spolu s Vaším lékařem problém důkladně zmapovat včetně toho, nakolik Vám tento problém vadí, přestože třeba antidepresivum jinak zabírá dobře. Pokud problém přetrvává a pacientovi dělá vážnou potíž, je možné zkusit některé z antidepresiv, které v této oblasti nežádoucí účinky nemá, popřípadě léky kombinovat.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, na mě měla všechna antidepresiva, která jsem užívala, podobný vliv. Ale u jednoho lékaře jsem viděla přehlednou tabulku těchto léků podle typu negativních účinků, takže snad ne všechny takto působí. Podle vlastní zkušenosti vám doporučuji snažit se s lékařem domluvit na léku, který by tyto negativní účinky měl alespoň nejmenší. Já jsem bohužel až po krachu manželství zjistila, že mi léky takto "pomohly". Držím palce, ať se vám to podaří vyřešit včas.


Zpět na seznam