Dotaz na prašky na nervi

Dobrý den už přes týden mám sestru v nemocnici s nemoci Lupus momentálně je na tom hodně špatně. Máme ale maminku která to špatně nese. A proto bych ji chtěla dát nějaké prašky na uklidnění. Mamince je 75let a léčí se s vysokým krevním tlakem. Můžete mi něco prosím doporučit? Předem moc děkuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, prášky byste neměla mamince dávat Vy, ale její lékař. V tomto se vyznají i praktičtí lékaři, takže nejlepší bude, když toho maminčina oslovíte.
Avatar

Vlasta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz a zároveň oceňuji snahu podpořit Vaši maminku. Léky předepisuje lékař, který by měl Vaši maminku osobně vidět a případně potřebné kroky k zlepšení duševního stavu pomocí léků zahájit, prokonzultovat její aktuální stav apod. Myslím si, že kolikrát léky všechno nevyřeší. Spíše bych se přikláněla k jiným variantám podpory, jako např. rozhovor s maminkou. Když člověk může otevřeně mluvit o svým pocitech, obavách s druhými, podstatně se oběma uleví a k tomu má i člověk pocit, že na své pocity není sám, nemusí je skrývat před ostatními. Často se i já osobně řídím lidovým rčením: Sdílená starost, poloviční starost. Mluvit o pocitech je v pořádku, jen je to pro některé lidi nelehké. Zkuste si popovídat s Vaší maminkou, může to být rozhovor nejen o těžkostech spjaté s nemocí Vaší sestry, ale i na běžné téma (příchod jara a s tím spojené činnosti na zahrádce, příroda se probouzí, Velikonoce apod.), nebo posílit její zájem o různé záliby (vaření, pečení), ruční práce, procházky, společně trávit čas. Rozptýlení myšlenek pomocí různých činností nebo běžného režimu někomu pomáhá při pocitech obav, bezmoci a zároveň posiluje naději a uklidňuje. Doufám, že jsem Vám mohla poskytnout pár tipů, které Vám pomohou při podpoře Vaší maminky. Přeji Vám, sestře, mamince hodně štěstí a hlavně to zdraví. Držím Vám palce, ať je zase lépe.


Zpět na seznam