Dotaz ohledně tchýně

Dobrý den. Mam tchýni 67let.Již skoro dva roky řeší bolest kyčle. Před měsícem jí konečně našli zánět v kloubu. Mezi tím je ale tchýně invalidní,má paraparézu,která je podle mě psych.původu. Vyšetření neprokázala žádné genetické onem,lumbalni punkce negat.,RTG a CT pouze degeneratvni změny. Je negativisticka,vše je špatně,vyhrožuje, že sní prášky hlavně aby už měla pokoj. Myslím si,že má deprese,ale na psychiatrii jí nedostanu,to nepotřebuje. Už nevím co s ní. Kam zavolat,jak k ní dostat psychiatra??? Děkuji Rehwaldova
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, z toho, co píšete vyplývá, že Vaše tchyně měla reálný problém, který jí působil bolesti a na který se přišlo až před měsícem. Také platí, že mi zdánlivě drobné degenerativní změny mohou pacientovi působit velký problém. To může být spouštěčem depresivních stavů. Možná by nebylo od věci, kdyby na toto téma s paní promluvil buď specialista, který ji indikoval CT a další vyšetření, popřípadě její praktický lékař. Praktičtí lékaři dnes často zvládnou i základní psychiatrické ošetření.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, podle vašeho popisu se nedivím, že je maminka na dně, pokud má 2 roky bolesti. Vím, že degenerativní změny mohou působit bolesti přímo nesnesitelné. Proto bych jako nejdůležitější viděla hledat řešení, jak ji zbavit bolesti včetně legálních možností přípravků z konopí, pokud by nic jiného nepomáhalo. Nepíšete jiné důvody, proč se domníváte, že by potřebovala také pomoc psychiatra. Nebo jste měla na mysli psychosomatickou medicínu? Dnes už se dá najít i tato pomoc, záleží asi na lokalitě, kde je pro vás dostupná. Hodně štěstí při jejím hledání.


Zpět na seznam