Dotazy

Dobrý den, děkuji za zodpovězení mých dotazů pravdu, co by, atd..A ano těch problémů se týká přímo mě. Na stacionare jsem prvně šla na pozorování.Psychologicke testy náročné jsem zvládla v pohodě a prý výsledky jsou dobré, ale prý me chování tou neodpovídá co se týká anamnézy!! Já už fakt nemůžu. Nemám žádný z psychotických příznaků, opravdu se tam nepoznavam.Ani pozitivní, negativní, ani slabou vůli. Co slábne mi vůle teď když nevím jak ze situace. A je povinnost docházet do amb.Neco se mluví o pomalu přicházejici psychóze, ale i kdyby to tak bylo tak to může být pár let přece. Pak že pod stresem se něco podoba schiz.Nevim jak na to Dr přišla.Jsem v začarovaném kruhu. Přijde mi že pod injekci antipsychotika už reaguji jinak, že už to nejsem já. Nevím jak to zvládnu v prací kde chci nastupovat do nové pod těmi léky.A Dr mi ještě přidala Antidepresiva a amisulprid. mMuze se to kombinovat? Dr mi nevěří a já ji už taky ne. Nevim kde jsem se to dostala.A proč vůbec chodila na Psych.Prvne jsem šla kvůli úzkostem a vznik toho všeho. Jinak v rodině jeden člen co má schizofrenií, ale tu nemusím mít přece hned já.Nebo její odnože schizotypalni, schizoidní atd.Jenze Dr se to dozvěděla ... to je asi problém. Takže nevíte co by se stalo nebo jak se bude vyvíjet člověk co tyto léky nepotřebuje a jsou mu podávána zbytečně? Může třeba zblbnout? Opravdu jsem neměla a nemám z žádný z psychotických příznaků.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, ve Vaší jistě komplikované situaci se zcela neorientuji. V předešlých odpovědích jsem napsal, za jakých okolností je léčba povinná, jinak není. Pokud již ke své lékařce nemáte důvěru, je možné psychiatra změnit. Jinak kombinace léků, které udáváte, možná je.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Vaše situace je složitá a je pro mě těžké se v ní zcela zorientovat. Jak jsem pochopila, nemáte důvěru ke své lékařce a to je opravdu problém. Sama jsem podobnou situaci kdysi zažila se svým psychiatrem, kterému jsem přestala důvěřovat. Měla jsem pocit, že musím brát příliš mnoho léků, po kterých jsem jen otupělá, nepomáhají mi a vlastně je ani nepotřebuji. Navštívila jsem po doporučení kamarádky jinou doktorku, po pár sezení jsem si ale uvědomila, že je to mnohem horší a ještě ráda jsem se vrátila k původnímu lékaři, ke kterému jsem našla opět důvěru, a máme hezký vztah už řadu let. Znám ale dost lidí s psychickými problémy, kteří opustili svého psychiatra, našli si jiného a jejich situace se podstatně zlepšila. Na Vašem místě bych se rozhodně pokusila vyhledat jiného psychiatra, toho se nemusíte obávat, máte na to právo. Třeba se Vám podaří vybudovat si k němu důvěru, otevřeně konzultovat možnosti medikace, kombinace léků, či jejich možné vedlejší účinky. Moc Vám přeji najít psychiatra/psychoterapeuta, kterému budete moci věřit a společně najdete východiska z Vaší současné situace. Věřím, že to půjde a držím palce.


Zpět na seznam