drogy a psychika

Dobry den, je mi 17 a mam HPO , Mentalni anorexii, a generalizovanou uzkostnou poruchu. Beru lithium, pregabalin, deprex, rivotril, chlorprothixen, olanzapin a diazepam. Uz rok a pul ma problemy s drogami ale v poslednich 6ti mesicich nejvicwe s pervitinem a uzivam zavislostne. Mam se svoji psychiatricce o sve zavislosti sverit? Kam se mam obratit s lecenim?
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, drogy obecně průběh psychických poruch zhoršují, někdy je mohou i spustit.Má-li Vás psychiatr léčit co nejlépe, je ve Vašem zájmu, aby tuito skutečnost věděl. Je-li Vaše lékařka moudrá, poradí Vám, jak dál.
Avatar

Vlasta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz do naší poradny. Oceňuji také Vaši důvěru svěřit se. Kombinace drog a psychofarmak obecně není dobrý nápad. Jednak z hlediska možných interakcí, psychické problémy se mohou prohloubit a užívání návykových látek společně s psychofarmaky mohou vést k závažným zdravotním problémům. Na Vašem místě bych to tedy neriskovala. Pokud docházíte k psychiatričce, tak bych se jí o závislosti svěřila, je to i důležité pro Vaši léčbu. O léčbě ze závislosti Vás může informovat ona nebo Vám podá potřebné informace na koho nebo kam se obrátit. Jinak existují drogové poradny, různá podpůrná centra nebo psychiatrická oddělení se zaměřením na léčbu ze závislosti. Oceňuji Vaši odvahu a odhodlání k léčbě ze závislosti. Držím palce, ať se Vám daří. Přeji hodně štěstí a zdraví.


Zpět na seznam