Duševní nemoc

Dobrý den, celý život vyrůstám v rodině, kde jsou duševní nemoci zakázané téma, nyní mi je konečně 18 let a chtěla bych vyhledat odbornou pomoc. Je mi pořád hůř, mám obrovské výkyvy nálad, agrese a občas obrovská euforie. Jsem dost nestálá a často mě pohlcují depresivní myšlenky, nedokážu být mezi lidmi, nemám zájem se s nikým stýkat a nic mě nebaví, mám problémy ráno vstát. Mohu mít nějakou duševní poruchu?
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, v tom bych nepředbíhal. Důležité je, že se v tom, jak Vám je, necítíte dobře. Zde je pak odborná konzultace na místě, můžete začít např. u klinického psychologa. Doporučení a souhlas rodičů k tomu už nepotřebujete.
Avatar

Katka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Mrzí mě, že jste musela čekat až do své plnoletosti, abyste se mohla svobodně rozhodnout vyhledat odbornou pomoc. Muselo být pro Vás hodně náročné , před svými nejbližšími tajit, jak se doopravdy cítíte. Nemohu Vám říci, zda trpíte nějakým duševním onemocněním, to musí posoudit psychiatr. Já osobně nemám dobrou zkušenost s oddalováním konzultace u lékaře. Mohu jenom potvrdit , že včasná diagnostika a následná léčba může napomoci rychlejšímu zotavení. Pokud bych se delší dobu necítila psychicky dobře, zkonzultovala bych svůj zdravotní stav z odborníkem. Upřednostnila bych tedy sebe před předsudky, pramenící často z malého povědomí společnosti o duševním onemocnění. Hodně štěstí a odvahy. Katka


Zpět na seznam