Duševní porucha

Dobrý den, můj bratr trpí duševní poruchou při které slyší hlasy a komunikuje s nimi, tento stav trvá již 10 let a léčí se s tím.V poslední době komunikuje dost hlasitě a častěji. Znamená to, že se mu přitížilo? Jde o čím dál nesmyslnejší věci a hodně tím zatěžuje okolí a rodinu. Děkuji za odpověď.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, to, že se Vašemu bratrovi přitížilo, je pravděpodobné a u psychotických poruch se to může stát, přestože se pacient léčí. Především by o tom měl být informován jeho psychiatr, který může upravit léčbu a dát další doporučení.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Cením si Vašeho dotazu. Sama se léčím s podobnými příznaky. Považuji se v podstatě za dobře zaléčenou. Přesto se mi čas od času přitíží. Zesílí se pozitivní i negativní příznaky. Vždy to řeším s lékařem. Většinou zvýšíme nebo jinak pozměníme medikaci. Myslím si, že to není nic neobvyklého. Přitížit může například stres nebo významné události. A nebo je to prostě únavou. Píšete, že Váš bratr se léčí, předpokládám tedy, že má svého psychiatra. Já osobně bych lékaře určitě upozornila a spolu se domluvila na nějaké strategii. Přeji hezký den!


Zpět na seznam