escitalopram vymeniť za citalopram

Dobry den ,,, mam skusenosti so všetkymi ad ake vôbec pozname , žiadne som nebola schopna tolerovať i po uživani 2---3 mesiacov sa ličba musela ukončit pre važne nežiaduce učinky ako , nekončiace migreny,neschopnost sa najesť-dispepsia, a pichanie a škrabanie tela ,,,, aaa moja otazka jediny ktory akotak zaberal bol escitalopram no i tem po 10 rokoch začal pichat a škriabať telo ,, som rok bez AD , je to hrozne mala som ich na PP,, tie su teraz nezvladatelne ,, tak sa pytam mohol by mi zabrat na to citalopram ,, kedže som uz brala escitalopram , je to možne vôbec , ?kedže citalopram je horši ekvivalent escitalopramu ,
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, ono se nedá říci, že citalopram je horší ekvivalent escitalopramu. Escitalopram je molekula, která je "vyčištěná" od své méně účinné části, nicméně nelze říci, že by citalopram nemohl zabrat. U PP se též osvědčuje psychoterapie. Proberte to vše se svým psychiatrem.
Avatar

Vlasta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkuji za dotaz do naší poradny. Nejsem sice odborník na léky a vím z vyprávění i ostatních lidí, že na léky každý člověk reaguje jinak nebo se objevují jiné účinky. Z vlastní zkušenosti můžu říci, že jakmile se u mě vyskytly otázky ohledně kombinace nebo užívání léků, tak jsem se obracela na mého psychiatra, který mi léky předepisuje. Pokud se vyskytly vedlejší účinky při užívání určitého léku, tak jsem lékaře o tom informovala, např. při kontrole, a pak jsme zkoušeli jinou variantu léků. Vedle léků ještě docházím i na psychoterapii, která optimálně doplňuje mou léčbu. Zkuste se obrátit na lékaře, který Vám léky předepisuje nebo na psychiatra. Můžete mu vylíčit Vaše obtíže, je možné najít vhodnou léčbu, aby Vás vedlejší účinky neomezovali v denním životě. Přeji hodně štěstí a zdraví, ať se daří.


Zpět na seznam