Extrakce zubů

Dobrý den. Jsem maminka dvou dětí a po nich mam opravdu hrozné zuby, které se mi lámou. Par jich mam vytrhanych. Jde o to, ze uz mam z trhání panickou hrůzu. Navíc mam jiz něco zarostlé a vím, ze se bude muset řezat di dásně. Mám nějakou šanci aby mi byla doporučena narkóza? Bojím se, ze když mi to budou chtít řezat, tak jim tam zkolabuji. Děkuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, úzkost či panický strach je možné ošetřit i jinými způsoby. Nicméně dotaz o možnosti narkózy je třeba položit stomatologovi, který Vám bude zákrok dělat. Problematické extrakce zubů se někdy v narkóze provádějí, bývá k tomu potřeba krátká hospitalizace.
Avatar

Vlasta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz do poradny. Už když jsem ho četla, tak jsem si vzpomněla na mé starosti se zuby v minulosti. Po těch letech jsem vlastně ráda, že jsem veškeré zubařské zákroky a opravy podstoupila a nyní mám zdravý a pěkný chrup, o který se bez velkých námah dokážu postarat. Tehdejší „zubní lapálie“ mě dokonce poté zbavily strachu ze zubaře v budoucnu. Nyní chodím na kontroly k zubaři dobrovolně. A když už mám strach např. z vrtání, tak to paní zubařce otevřeně řeknu na rovinu. Mám pocit a štěstí, že pracuje šetrně a od strachu či bolesti mi pomůže lokální znecitlivěním. Sama říkám, že veškeré bolesti či nemoci týkající se hlavy jsou velice nepříjemné. Ale abych Vás ještě víc nevystrašila, tak oceňuji Vaši odvahu, s kterou do tohoto zákroku jdete, i když se to třeba zrovna nezdá. Berte to tak, že co vlastně tímto zákrokem získáte – nejen pěkný úsměv, který dodává sebevědomí, ale i zdravé zuby. Otázku, zda máte možnost narkózy, by Vám asi nejlépe zodpověděl zubař, který bude tento zákrok provádět. Můžete mu vysvětlit Váš strach a panickou hrůzu, aby věděl jaké okolnosti, a pocity tomuto zákroku již předcházejí. A je na jeho uvážení jakou metodu (lokální znecitlivění, narkózu) zvolí či jak bude celý proces probíhat. Z vyprávění lidí vím, že někteří zubaři opravdu využívají narkózu. Držím Vám palce. Přeji hodně štěstí, zdraví a zdravý úsměv.


Zpět na seznam