F41.2

Dobrý den pane doktore.Chci se jenom zeptat,proč mi můj psychiatr psal silné léky Valprolan 500mg na tu moji diagnozu a ještě beru Argofan 150mg.Není toho hodně? Děkuji,F.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, podle značky diagnózy trpíte úzkostně depresivní poruchou, kde se uplatňují především antidepresiva (sem patří Argofan) a psychoterapie. Valproat se řadí mezi tzv. stybilizátory nálady, používá se při výrazném kolísání nálady a někdy také jako lék podporující účinek antidepresiv. Na otázku, proč právě u Vás zvolil psychiatr tuto kombinaci by Vám měl srozumitelně odpovědět on sám, jako lékaře jej k tomu jistě vedla rozvaha, ke které dospěl na základě vyšetření Vašich potíží.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Děkujeme za Váš dotaz. Z mého pohledu by bylo nejlepší zeptat se na přesnější informace přímo Vašeho psychiatra, který nejlépe zná Vaši diagnózu a může Vám sdělit kvůli čemu který lék nasazuje. Já sama beru trojkombinaci léků ve velkých dávkách. Byla jsem hospitalizována na farmakologickém oddělení v Klecanech, kde byli lékaři při příjmu přesvědčeni, že dávkování sníží. Jenom se ale potvrdilo, že takto silné léky potřebuji. Proto si myslím, že by pro Vás byla nejlepší osobní konzultace, kde byste získala dostatek informací o Vašem zdravotním stavu a dané medikaci. Oceňuji, že se zajímáte o to, jaké léky užíváte.


Zpět na seznam