Generalizovaná úzkostná porucha

Zdravím, byla mi před 2,5roky diagnistikována GAD. Od té doby jsem vyzkoušel několik antidepresiv Cipralex,Dosulepin,Fluzak a momentálně kapky Seropram 4 kapky ráno. K tomu užívám Xanax SR 1mg 1-1-0-0 a Lexaurin podle potřeby tj. 3x3mg denně. Od propuknutí poruchy se stav nějakým způsobem zlepšil avšak to stále nejsem já jako předtím. Největší problém mi dělá ranní a dopolední nervozita a vnitřní napětí a s tím spojené fyzické příznaky jako stažený žaludek a motání hlavy. Řekl, bych že to motání hlavy a nervozita mě trápí nejvíce. S psychiatrem jsem moje obtíže řešil, ale nebyl pro změnu medikace.Jakmile se blíží večer jsem absolutně v pořádku bez příznaků. Jsem milovníkem sportu, ale tato porucha mě dosti limituje. Děkuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, užíváte ve vysokých dávkách sedativa (anxiolytika), která se doporučuje podávat jen přechodnou dobu. Tři tablety Lexaurinu po 3mg jsou dokonce maximální dávkou, kterou je možné použít při ambulantním léčení. GAD je porucha, která většinou neodezní během krátké doby a k její léčbě se nejčastěji používají antidepresiva, často v kombinaci s některými léky odvozenými od antiepileptik a majícími zároveň příznivý vliv na snížení dlouhodobé úzkosti. Krom toho se u této poruchy vždy doporučuje psychoterapie.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, omlouvám se, ale s léky, které užíváte nemám žádnou osobní zkušenost. Odpověď našeho odborného poradce je zcela vyčerpávající. Držím Vám palce a přeji hodně štěstí.


Zpět na seznam