halucinace

Dobrý den, Mám problém že mám halucinace. Ne pořád ale občas. Někde jsem četla, že když člověk ví že má halucinace tak nejsou pravé. Ale ono to je pravé, nevím jak to vysvětlit.Prostě něco zajižu ale pak zjistím, že se to nestalo nebo nemohlo stát. Mám to nejvíc v noci a jsou často hodně hnusný zážitky,hlavně když hlasy a zeměstřesení, ale někdy taky docela normální Tím víc pak nevím, jestli se opravdu stalo.Ve dne jen málo. A hlavně čich a hmat. Mám „pocit“? inkontinence napr. Nebo cítim plyn,kde žádný být neůže. Jsou na to nějaké léky? Je to nepříjemné a mám strach. Beru ad na nesouvisející problémy. Hodně mi pomáhají ale na tohle ne. Bojím se o tom doktoru říct,protže hlavně se stydím ale taky se bojím, že dostanu ještě horší nálepku než už mám . hpo = hysterka…
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, těžko mohu na základě krátkého popisu dělat diagnostické závěry. Píšete, že se léčíte s hpo, tedy hraniční poruchou osobnosti, což není totéž, co hysterie. Tato porucha se vyznačuje prudkými změnami emocí a postojů, což může ovlivnit vnímání reality, bývají popisovány krátké psychotické prožitky. Myslím, že Váš lékař by o tom měl vědět, protože jen tak Vás může adekvátně léčit. U HPO bývá také důležitou součástí léčby psychoterapie, kde se člověk učí své prožívání intergrovat.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. S obtížemi, které popisujete, nemám žádnou osobní zkušenost. Věřím, že to musí být nesmírně nepříjemné, protože nedokázat odlišit realitu od nepravdivých vjemů je nesmírně znepokojující. Stejně tak jako vědomí, že se nemůžete plně spolehnout na své smysly. Chápu, že se obáváte o tom s lékařem mluvit, ale osobně asi nevidím jiný způsob, jak situaci řešit. Lékař určuje vaši diagnózu a léčí vás. Věřím, že už se s podobnými stavy setkal a bude si vědět rady, co vám doporučit. Pokud vás tyto zážitky opravdu obtěžují, jistě se vám uleví, jakmile se svěříte odborníkovi. Držím palce.


Zpět na seznam