hlasove halucinace

Dobry den, sel sem k Psychiatrovi kvuli hlasovim halucinacim poprve leceno itakem uzival sem rok po roce se problemy vratily a byl me predepsan medorisper po kterem se citim rano unaveny a chce se me spat v praci kvuli tomu bude tedka zmena na invega je tenhle posup spravny a muze za tu unavu a spalost medorisper?
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, jedná se o běžně používaná antipsychotika, která se podávají při psychotických poruchách. Bylo by užitečné vědět, jak vlastně Váš lékař celý problém vidí. Jsou totiž případy, kdy člověk slyší hlasy, ale netrpí psychózou, tedy stavem narušeného zpracování reality. Možná by Vám pomohlo podělit se o svou zkušenost s lidmi, kteří zažívají něco podobného. Zkuste se podívat na http://www.slysenihlasu.cz/. držím palce.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, s Vaším problémem Vám bohužel nemohu poradit, s hlasovými halucinacemi ani s lékem, který užíváte, nemám zkušenost. Mojí diagnózou je bipolární porucha. Kdysi jsem ale brala nějakou dobu invegu a žádné výrazné vedlejší účinky jsem nepociťovala. Určitě ne únavu a ospalost, možná lehkou otupělost. Přeji Vám, aby změna medikace pomohla a držím palce.


Zpět na seznam